Akademia Sukcesu

Perswazja, Marketing, Copywriting, NLP

Twoje życie to Twoja wina – weź za nią odpowiedzialność

Dodane przez

Twoje życie to Twoja wina - weź za nią odpowiedzialnośćPiszę ten artykuł po to aby uświadomić Ci, że jedyną osobą, która jest odpowiedzialna za Twoje życie jesteś Ty! Więc dlaczego chcesz tę odpowiedzialność od siebie odsunąć? Często gdy rozmawiam z ludźmi, klientami którzy się zgłaszają do mnie i nie są zadowoleni z tego jak obecnie układa się ich życie. Jednak co ciekawe to zawsze odpowiedzialność za taki stan rzeczy chcą zrzucić na kogoś innego. Czyli myślenie na zasadzie „nie jestem zadowolony z tego jak wygląda moje życie, ale to nie moja wina.” Więc czyja? Skoro tylko Ty kierujesz swoim życiem!

Konsekwencje Twoich działań spadają na Ciebie

Jeżeli pozwalasz na to, by inni ludzie sterowali Tobą, mówili Ci co masz robić, to mimo wszystko jest to Twoja decyzja i to Ty ponosisz jej konsekwencje. Nie odpowiada Ci praca, którą masz dzięki pomocy kolegi, więc jasne to jego wina, bo przecież mógł Ci załatwić lepszą. Żyjesz w toksycznym związku, ale jasne to też nie Twoja wina, tylko tej drugiej osoby. Firma nie odnosi sukcesów, oczywiście wina pracowników. Twoi znajomi Cię nie szanują, wina znajomych…

Czas na podęcie zmian!

Mógłbym napisać książkę z takimi przykładami. Nasuwa się więc pytanie, skoro pozwalasz, by tylu ludzi miało wpływ na Twoje życie i decydowało o nim, to kogo jest to wina? Tak, tylko i wyłącznie Twoja! Więc weź w końcu za siebie odpowiedzialność. Nie odpowiada Ci praca, to ją zmień, podnoś swoje kwalifikacje. Żyjesz w toksycznym związku, to czemu sobie pozwalasz na to by się on takim stał? Firma ma kiepskich pracowników, to kto ich zatrudnił? Nie masz szacunku wśród znajomych, to dlaczego ich nie zmienisz i czemu pozwalasz by Cię tak traktowali?

Droga donikąd vs. droga do szczęścia

Tak długo, jak będziesz uciekać przed prawdziwą odpowiedzialnością za swój los i winę będziesz spychać na zewnątrz, to nigdy nie naprawisz swojego życia! Za miejsce w którym się obecnie znajdujesz sam ponosisz odpowiedzialność! Wiem, że łatwiej jest zrzucać winę na innych, ale tak długo jak będziesz to robić, to tak długo będziesz wypatrywać jedynie szczęścia i o nim marzyć. Jest to Twoje życie, Ty ponosisz konsekwencję swoich działań, więc weź za siebie odpowiedzialność i zacznij samodzielnie decydować o sobie!

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *