Akademia Sukcesu

Perswazja, Marketing, Copywriting, NLP

Wywieranie wpływu na ludzi

Dodane przez

Jak wywierać wpływ na innych?Częstym problemem z jakim borykają się osoby zaczynające zgłębiać techniki perswazji, jest brak efektów w praktycznym ich zastosowaniu. Najczęściej ma to miejsce w przypadku osób zdobywających swoją wiedzę z książek, czy też internetu. Nie twierdzę, że jest to złe źródło wiedzy, ale książki te są pisane dla przeciętnego człowieka. Czyli wcale nie musi być ona zrozumiała dla każdego. Nie wystarczy też przeczytać książkę, ale trzeba ją przede wszystkim zrozumieć! Książki z zasady opisują jedną drogę z punktu A do B. Jednak każdy wie, że z Warszawy do Krakowa można dojechać różnymi drogami, a nie tylko jedną. Gdy masz wyznaczoną tylko jedną drogę, to gdy nagle zostanie ona zablokowana, nie dotrzesz do wyznaczonego celu. Po prostu zabraknie Ci elastyczności i nie będziesz potrafił znaleźć inne drogi. Z perswazją jest tak samo, musisz potrafić korzystać z przeróżnych rozwiązań, być elastycznym i potrafić improwizować!

Gdy coś się nie sprawdza to znaczy, że jest nieskuteczne?

Łatwo jest wziąć dowolną technikę perswazji i zacząć z niej korzystać, a gdy nie osiągamy założonego efektu powiedzieć, że ona nie działa. Zgadza się nie działa, ponieważ nie umiesz z niej korzystać w sposób właściwy lub w danym kontekście sytuacji należałoby użyć innej. Wytłumaczę Ci to na przykładnie. Gdy Twój rozmówca jest zainteresowany korzyściami jakie będzie miał dla siebie, gdy zadziała w taki sposób jak chcesz, to nie jesteś w stanie go przekonać do działania mówiąc mu o korzyściach dla jego żony. Musisz wiedzieć, że ludzie są różni i wymagają odmiennego podejścia. Każda rozmowa wymaga od Ciebie odczytywania intencji rozmówcy. Chcesz wpłynąć na rozmówce to mów językiem zrozumiałym dla niego.

Twoja mapa myśli jest inna niż mapa myśli pozostałych ludzi

To co dla Ciebie jest istotnym argumentem przemawiającym za Twoimi racjami, może być zupełnie nieistotne dla Twojego rozmówcy i odwrotnie. Aby skutecznie przekonać kogoś do swoich racji musisz wejść w jego skórę, zacząć przedstawiać świat w sposób zrozumiały dla Twojego rozmówcy! Tylko wtedy jesteś w stanie skutecznie zjednywać sobie ludzi i przekonywać ich do tego aby działali w sposób zaplanowany przez Ciebie. Przykładowo gdy masz dwóch klientów i chcesz sprzedać im taka samą polisę ubezpieczeniową. Jedna z tych osób chce wydać na tę polisę jak najmniej, druga natomiast większą wagę przywiązuje do tego co obejmuje polisa, a niżeli jej ceny. Mimo, że polisa będzie taka sama to inaczej będziesz ją umotywował dla każdej z tych osób.

Gdy perswazja nie działa to znaczy, że ktoś ma inny światopogląd niż Twój

Zakładając, że stosujesz wybrane techniki w sposób prawidłowy, ale one nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, to po prostu posługujesz się niewłaściwymi komunikatami. Nie przemawiasz w odpowiedni sposób do swojego rozmówcy i musisz to zmienić. Nie próbuj w takiej sytuacji na siłę dalej drążyć czegoś co się nie sprawdza, tylko zmień strategię, wybadaj oczekiwania, sposoby komunikacji i dostrój swój komunikat do niego. Nigdy nie próbuj zmieniać światopoglądu, czy też systemu wartości swojego rozmówcy, bo się to po porostu nie uda.

Jak uczyć się perswazji?

Jeśli zamierzasz uczyć się perswazji w sposób samodzielny, to przygotuj się na wiele rozczarowań i uzbrój w cierpliwość. Wszystko czego się uczysz musisz zacząć używać w praktyce, trenuj w każdym możliwym miejscu i sytuacji.
Natomiast najlepszym i najszybszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z szkolenia pod okiem osoby, która się na tym zna. Wtedy masz 100% gwarancji osiągnięcie efektów. Zawsze gdy coś jest dla Ciebie niezrozumiałe możesz o to zapytać. Sam program nauczania również jest dostosowywany do Ciebie, ćwiczenia są dobierane w sposób zindywidualizowany do Twoich postępów, co w krótkim czasie daje kolosalne wręcz postępy na tym polu.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *